Manželské večery
Pridal admin Dátum February 02 2020 17:21:18

Manželské večery
Farnosť Sv. Kríža v Snine  
Vás pozýva na 
KURZ MANŽELSKÉ VEČERY 
 
Aj vy si môžete prehĺbiť svoj vzťah. Môžete zmeniť a oživiť vaše manželstvo. Môžete investovať do vášho vzťahu, či už máte harmonické manželstvo alebo nie. Môžete sa otočiť chrbtom k separácii či rozvodu. Mnohí to zvládli – vy môžete tiež. 
Kurz Manželské večery tvorí osem stretnutí. Zámerom kurzu je pomôcť všetkým manželským párom posilniť a prehĺbiť ich partnerský vzťah. 
Kurz dáva manželom výbornú príležitosť stráviť čas spolu ako pár a pritom sa zaoberať dôležitými otázkami svojho manželstva. 
Manželské večery sú veľmi praktické, pomôžu vám získať a osvojiť si dôležité schopnosti, aby ste mohli vytvoriť pekné manželstvo na celý život. 
Každý večer dostanete príležitosť vychutnať si spolu dobrú večeru, a
pritom načúvať a rozprávať sa. Budete mať ako pár dosť času na rozhovor o téme večera. Skupinová diskusia nie je súčasťou kurzu, súkromie párov je plne rešpektované. 
Kurz  je koncipovaný pre skupinu max. 15 manželských párov bez prítomnosti detí. 
Komu  je kurz určený ? 
Kurz je určený všetkým manželským párom, ktoré na sebe chcú pracovať a spoločne investovať do svojho vzťahu. 
Vôbec nezáleží na tom, či v manželstve žijete menej ako dva roky alebo viac ako tridsať rokov. 
Ak máte pekné manželstvo, kurz vám pomôže ďalej ho zlepšiť a posilní vaše dobré návyky. 
Na druhej strane, ak máte v manželstve ťažkosti, kurz vám poskytne praktické zručnosti, ktoré vám pomôžu ťažkosti prekonať. Páry, ktoré už žili oddelene, využili kurz ako príležitosť k zmiereniu sa a k nájdeniu cesty spať. 
I keď je kurz založený na kresťanských princípoch, veľmi prospeje všetkým manželským párom. Kurz vysoko ocenili i mnohé páry z necirkevného prostredia. 
Ako kurz prebieha ? 
Večera – každý večer začína večerou pri sviečkach. Ponúka príležitosť stráviť čas spolu ako pár alebo s ďalšími pármi. 
Príhovor – nasleduje vždy po večeri. 
Káva a čas na diskusiu – Súčasťou príhovoru sú aj cvičenia, ktoré robíte spolu ako pár. Snažíme sa vytvoriť také prostredie, aby ste mali istotu, že váš rozhovor nebude nikto ďalší počuť. V pozadí hrá hudba. Počas najdlhšieho cvičenia sa podáva káva alebo čaj a zákusok. 
Domáce cvičenia – na konci každého stretnutia dostanete domáce cvičenie, ktoré by ste spolu do ďalšieho stretnutia mali urobiť. Domáce cvičenia nikto nevyberá, ani nehodnotí, ide čisto o váš prospech. Cvičenie vám má pomôcť pokračovať v rozhovore aj doma. 
Témy jednotlivých večerov: 

Koľko kurz stojí ? 
Za kurz vyberáme kurzovné na pokrytie nákladov na večere a materiály pre účastníkov kurzu. 
Kurzovné sa môže na jednotlivých kurzoch líšiť a je potrebné ho uhradiť jednorázovo alebo postupne po každom   stretnutí. Predpokladaná cena za kurz je  100,-€ pre manželský pár za celý priebeh manželských večerov. Ak by výška kurzovného bola prekážkou účasti na kurze, prosíme, kontaktujte organizátorov kurzu, dá sa to vyriešiť. 
Kedy a kde sa uskutoční kurz? 
Kurz začne vo štvrtok 20.8.2020 o 18.00 hod. v pastoračných priestoroch OPUS DEI Rímskokatolíckeho farského úradu Sv. Kríža Snina a budú ho viesť manželia Ján a Mária Čopoví. Je potrebné si rezervovať na každé stretnutie približne 3 hodiny.
Ako sa prihlásiť?  Prihlásiť sa môžete na: 
Ján Čop, copovi.jm@gmail.com, 0905 970 956 
Mária Čopová, 0915 904 674   Do prihlášky uveďte:    

 
P.S. malá ochutnávka na záver :
https://www.youtube.com/watch?v=-80HRrWhWac